Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Badanie sprawozdań finansowych małych i średnich jednostek według Międzynarodowych Standardów Badania z przykładami dokumentacji (z suplementem elektronicznym)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 199,50 zł 199.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ODDK
Kod produktu: D36F-455F2

Opis

Badanie sprawozdań finansowych małych i średnich jednostek według Międzynarodowych Standardów Badania z przykładami dokumentacji (z suplementem elektronicznym)

 

Wydawnictwo: ODDK

Autorzy: Ewa Sobińska, Justyna Beata Zakrzewska

objętość: 436 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: 2018
ISBN: 978-83-7804-354-6
 
Sprawozdania finansowe małych i średnich jednostek często nie są poddane obowiązkowi badania przez biegłego rewidenta. Firmy te są jednak narażone na szereg zagrożeń związanych m.in. z nieprawidłowościami w kontroli wewnętrznej, zwiększenia możliwości popełnienia oszustw czy też braku kontynuacji działalności. Przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego pozwala zidentyfikować takie czynniki ryzyka, które mogą wpływać na nieprawidłowości i zaburzenia w działalności jednostek, przekazać kierownictwu informacje dotyczące niedociągnięć w działaniu kontroli wewnętrznej i ocenić zgodność działania jednostki z prawem i innymi regulacjami.
 
Publikacja stanowi fachowy poradnik skierowany przede wszystkim do biegłych rewidentów oraz głównych księgowych małych i średnich firm. Autorki przedstawiają dokumentowanie poszczególnych etapów badania sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Badania. Zwracają uwagę na prawidłowe podejście do badania, właściwe dokumentowanie wykonywanych badań, zastosowanie zawodowego osądu, sceptycyzmu i odpowiedzialność biegłego rewidenta.
 
Przy poszczególnych etapach badania przedstawiają przykładowe karty badania i inne dokumenty, które pomogą zrozumieć sens badania w oparciu o ryzyko i prawidłowo udokumentować przeprowadzone prace. Zamieszczone wzory mogą być wykorzystane wprost w procesie badania, można je również przystosować do potrzeb firmy audytorskiej lub uzupełnić nimi własną dokumentację. 
 
Dołączony do publikacji suplement elektroniczny zawiera wybrane wzory w formie edytowalnych dokumentów, ułatwiając ich wykorzystanie w praktyce. Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.
 
Autorzy:
Ewa Sobińska
Biegły rewident, właściciel firmy audytorskiej AKONTO, biegły sądowy; uczestniczyła w badaniu wielu spółek, w przygotowywaniu prospektów emisyjnych, w przekształcaniu sprawozdań według MSR/MSSF oraz w badaniu planu połączeń i przekształceń; autorka wielu specjalistycznych artykułów w prasie fachowej, ceniony wykładowca. 
Justyna Beata Zakrzewska
Biegły rewident, prezes zarządu firmy audytorskiej Account sp. z o.o., ACCA Member; doświadczony specjalista, wykładowca z dziedziny Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej i Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej.
 
Autorki przedstawiły w sposób przejrzysty wszystkie etapy procesu badania sprawozdań finansowych jednostek małych i średnich wg MSB, (…) zaprezentowały zagadnienia badania poszczególnych obszarów (np. rzeczowych aktywów trwałych, zapasów, należności, zobowiązań) w sposób jasny i przejrzysty, zamieszczając listy pytań kontrolnych, które mogą być pomocne do oceny w jednostce (zarówno małej, jak i średniej) danego zagadnienia (…).
Bardzo wartościowe z punktu widzenia praktycznego są zamieszczone w załącznikach przykładowe karty badania, w których są szczegółowe pytania, jakie powinny być postawione przez biegłego rewidenta, aby zweryfikować prawidłowość poszczególnych zagadnień, a także jakie dokumenty zostały zbadane oraz które z nich zostały włączone do dokumentacji.
Po książkę tę warto jest sięgnąć dlatego, że stanowi ona kompleksowe podejście do badania sprawozdań finansowych jednostek małych i średnich (…). 
 
Z recenzji prof. SGH dr hab. Joanny Wielgórskiej-Leszczyńskiej

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl